Wyjazdy integracyjne

Cztery powody, dla których warto zorganizować imprezę integracyjną

Cztery powody, dla których warto zorganizować imprezę integracyjną

 Firmy coraz częściej decydują się na organizowanie wyjazdów integracyjnych. Nie robią tego bez powodu. W tym postępowaniu jest cel to i to bardzo jasny, a właściwie kilka celów.  Wyjazdy integracyjne dla firm przynoszą korzyści zarówno samej firmie, jak i pracownikom. Sprawdź, jakie.

Wyjazdy integracyjne
Wyjazdy integracyjne

       1) Impreza działa motywująco

Jednostajność w wykonywanych zadaniach nigdy nie jest dobra. Natomiast zorganizowanie imprezy pozwala ją przełamać. Pracownik zaczyna dostrzegać, że praca w danej firmie może mu przynieść wymierne korzyści. Rozumie, że pracodawca kładzie nacisk na to, jak czują się pracownicy i to w konsekwencji sprawia, że wzrasta motywacja. Skoro firma wiele od siebie daje, to znaczy, że jeśli pracownik się postara, to być może uzyska jeszcze więcej. Zabawa wpływa doskonale na chęci do pracy. Wiedzą o tym doskonale właściciele dużych firm, którzy systematycznie urządzają imprezy integracyjne dla firm. Wrocław wiedzie tutaj w pewnym sensie prym. To miasto rozwija się w ekspresowym tempie właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu do pracowników.

   2) Uzyskane korzyści przywiązują pracowników do firmy

Jeżeli pracownik dostaje coś od firmy (w tym przypadku darmową imprezę lub wyjazd), to czuje się wobec firmy w pewnym sensie zobowiązany. Dlatego też wzrasta jego wydajność i zaangażowanie w wykonywane zadania. Pracownik ma poczucie, że jest firmie coś winien. Skoro ona zrobiła coś dla niego, on musi się odwdzięczyć.

Wyjazdy integracyjne
Wyjazdy integracyjne

  3) Wyjazd pozwala budować zgrany zespół

Impreza integracyjna to doskonały sposób na to, by zacieśnić więzy między pracownikami i nauczyć ich grupowego działania. Na wyjazdach firmowych bardzo często organizowane są zabawy w większych grupach (paintball lub różne zawody), to uczy współpracy, ale jednocześnie też zdrowego współzawodnictwa, które jak wiadomo, doskonale wspomaga działanie firmy.

Wyjazdy integracyjne
Wyjazdy integracyjne

   4) Wyjazdy integracyjne to sposób na dostrzeżenie przyszłości przedsiębiorstwa

Skoro firmę stać jest na zorganizowanie wyjazdu dla pracowników, to znaczy, że ma przed sobą perspektywy i dąży do rozwoju. W takiej firmie aż chce się pracować, bo pracownicy wiedzą, że ona ma przed sobą przyszłość i jej właściciele zmierzają do poprawy standardu pracy.